Targi Nówka Sztuka. Nagroda od State of Poland.

W dniach 4-5 listopada 2023 r. w krakowskim Pałacu Sztuki odbyła się piąta już edycja targów artystów i dizajnerów Nówka Sztuka. Jak co roku była to świetna okazja, by spotkać artystów wszystkich dziedzin sztuk wizualnych i użytkowych, rozmowy z nimi, zakupu niebanalnych i wyselekcjonowanych przez specjalistów prac bez prowizji, prosto od twórców.

Miło nam poinformować Was, że Fundacja State of Poland, jak co roku, wsparła tę zacną inicjatywę, mającą na celu przede wszystkim pomaganie młodym i obiecującym twórcom w wypływaniu na szersze artystyczne wody. Ufundowaliśmy nagrodę w wysokości 10000 złotych dla najciekawszego artysty biorącego udział w Targach Nówka Sztuka. Jury, w którego składzie zasiadali również przedstawiciele Fundacji, nagrodziło

Panią Agnieszkę Filipek

twórczynię obrazów ceramicznych, mozaiki i rzeźb.

Oceniający brali pod rozwagę nie tylko wysoki standard artystyczny prezentowanych zbiorów prac, ale i pomysł na wykorzystanie przyznanej kwoty – w tym przypadku zakup nowego pieca ceramicznego.

Jury w uzasadnieniu wskazało na:

  • portfolio artystyczne laureatki wykazujące potencjał, który przekracza granice sztuki, obejmując także aspekty komercyjne,
  • unikalność twórczości,
  • obiecujące perspektywy ewolucji artystycznej,
  • konsekwentność i spójność w podejściu do sztuki, a także szeroki zakres działań w obrębie wybranego medium,
  • estetykę formy,
  • zastosowanie techniki mozaikowej w innowacyjny sposób, odwołując się do technik znanych z przeszłości,
  • ożywienie form dekoracyjnych i sztuki użytkowej, oferujące możliwość wkomponowania ceramicznych obrazów, mozaik oraz rzeźb w przestrzeń publiczną, także tą o charakterze komercyjnym.

Gratulujemy!

Podobne wpisy