/

Nadchodzą Jabłonki. Czas na Swawole!

Wrzesień to czas, gdy bawimy się, smakujemy, swawolimy i celebrujemy skarb, darowany nam przez ojczystą ziemię – najlepsze na świecie jabłka.

Posłuchajcie legendy o Trzech Jabłonkach – pięknych, smukłych, tajemniczych, co od wieków nocą w polskich sadach czynią swoją magię.  To ich urok, miłość do natury i troska rozsławiły polskie jabłko w świecie i sprawiły, że chętnych do jego pozyskania nie brakuje. Posłuchajcie też legendy o polskim sadowniku, który natchniony legendą Jabłonek, wkłada w uprawę swoich drzew całe serce, troskę i wiedzę, by w czas zbiorów wynieść z sadu prawdziwy skarb i wielkie bogactwo polskiego narodu – jabłka nie mające sobie równych w świecie pod względem jakości, smaku i wyglądu.

Dlatego 28 września, wdzięczni naturze i polskim, najlepszym w świecie sadownikom, świętujemy czas Jabłonek, które tak szczodrze obdarowują naszą polską krainę.

WWW.JABLONKI.COM

Tak jak Japonia jest krajem kwitnących wiśni, tak Polska jest krajem kwitnących jabłoni i najlepszych na świecie, pięknych, soczystych i zdrowych jabłek. To trzeba razem uczcić!

JABŁONKI to święto inne niż wszystkie. Trwa od końca sierpnia aż do początku października. Można powiedzieć, że Jabłonki zaczynają się, gdy sadownik zerwie z jabłoni pierwszy owoc, rozpoczynając tym samym doroczne zbiory, a kończy, gdy ostatni słoik przetworów zostanie troskliwie zamknięty i odstawiony na półkę.

To czas, gdy wspólnie celebrujemy nasze życie na tym zielonym kawałku Ziemi, który tak hojnie nas obdarza zdrowiem, smakiem i energią wprost z samego słońca. Bo polskie jabłko to polskie dzieje, ojczyste legendy, to rodzinny dom, to szarlotka zrobiona przez babcię, to wakacje u rodziny na wsi. To nasz łącznik z tradycją, która nie przeminie i będzie towarzyszyć kolejnym pokoleniom w przyszłości.

Jabłko jest z nami odkąd pamiętamy. Praktycznie każdy z nas jest na nim wychowany. Jest to tak bliski i codzienny owoc, że często nawet nie zauważamy jego obecności.

Dlatego, dosłownie i w przenośni, chcemy wrócić razem z Wami do naszych malowniczych polskich sadów z wiklinowym koszykiem pełnym uśmiechu i chęci do Swawoli w cieniu jabłoniowych drzew. Dołączcie do nas 28 września 2020.

Z okazji Jabłonek razem z The Dumplings przygotowaliśmy dla Was wyjątkową ucztę dla oczu i uszu na kanale YouTube State of Poland. Posłuchajcie legendy, tej muzycznej i tej o Trzech Jabłonkach.

Więcej informacji o Jabłonkach i towarzyszących im atrakcjach znajdziecie na www.jablonki.com

Podobne wpisy