Mamy to! Konkurs dla KGW.

Drogie Panie, Drodzy Panowie,

miło nam poinformować, że 02.11.2021 roku wybraliśmy zwycięzców konkursu #JABŁONKI dla Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych organizowanego przez Fundację State of Poland przy wsparciu Ministerstwa ROlnictwa oraz Szanownej Pani Minister Anny Gembickiej.

W konkursie #JABŁONKI mogły wziąć udział koła zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez @ARiMR.

Waszym zadaniem było wykonanie pracy konkursowej polegającej na:

  1. organizacji lokalnej potańcówki pod hasłem #Jabłonki;
  2. dodaniu wydarzenia do interaktywnej mapy na stronie: www.jablonki.com;
  3. zaprezentowanie tańca według własnego pomysłu do utworu zespołu Bitamina „Jabłonki. Niech no tylko zakwitną jabłonie”.

Celem konkursu było promowanie święta #Jabłonek, a także lokalnych tradycji oraz kultury, jak również rozpowszechnianie informacji o regionalnych produktach rolnych i żywnościowych oraz metodach ich produkcji.

Wybór zwycięzców był dla nas niezwykle trudny.

Wpłynęło do nas 37 prac konkursowych z całej Polski. Wszystkie, podkreślamy, wszystkie Wasze prace wyróżniały się dużą kreatywnością, estetyką i wysokim poziomem artystycznym. Każda praca niosła ze sobą ogrom pozytywnych emocji, ciepła i radości – to była dla nas prawdziwa przyjemność.

Komisja Konkursowa oceniała zarówno pomysł na potańcówkę i organizację wydarzenia, pomysł własnego tańca, w szczególności estetykę i sposób prezentacji i walory artystyczne, liczbę uczestników wydarzenia jak i przygotowany materiał video.

Na tej podstawie wyłoniliśmy następujących laureatów:

1. miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Rudniku

2. miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy Dobrzyczanki-Cuda Wianki

Wasze materiały były tak niesamowite, że 3. miejsce ex aequo zajęły Panie z:

KGW Adamów Wieś

KGW w Głuchowie

KGW w Gorenicach

Serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Podobne wpisy