Jabłonki powracają!

Jabłonki – tak w umownie nazywamy czas od początku maja, gdy zakwitają sady, aż do września, gdy drzewa uginają się pod ciężarem soczystych jabłek, doglądanych przez polskich, troskliwych sadowników. Podczas Jabłonek, przy muzyce i jedzeniu, celebrujemy to, co w Polsce najlepsze: naturę, piękno, polską kulturę i polskie smaki. Wszak faktem jest, że w każdym napoju jabłkowym na świecie jest przynajmniej kropla soku wyciśniętego z jabłka zerwanego w polskim sadzie….

Będący punktem kulminacyjnym Jabłonek Food & Music Apple Festival, znany również jako Festiwal Jabłonki Swawole, to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2021 roku, choć jego promocja zaczęła się dużo wcześniej.

W 2021 roku nasz Festiwal odbył się w Warszawie nad brzegiem Wisły. Na jego głównej scenie gościliśmy m.in. Bitaminę i Afromental, a dodatkowo ich występ uświetniły: performance „Legenda o Trzech Jabłonkach”, widowisko pirotechniczne oraz moc innych atrakcji, hulanek i swawoli, także kulinarnych.

Warto też wspomnieć o promujących Festiwal teledyskach nagranych przez The Dumplings i Bitaminę. Były to nowe aranżacje znanych polskich utworów „Kocham Cię, Kochanie moje” Manaam oraz absolutny klasyk „Niech no tylko zakwitną jabłonie”.

Z biegiem czasu Jabłonki i związany z nimi Festiwal nabrały charakteru bardziej kulturalnego, a nawet kulturowego. Dziś Jabłonki jest to festiwal polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i nieskrępowanych swawoli. W warstwie wizualnej i narracyjnej wydarzenia luźno nawiązujemy do prastarych, słowiańskich legend, wierzeń i bajań, nadając im nowoczesną, lekką i atrakcyjną w odbiorze formę.

Tegoroczny Festiwal odbywa się trzech w malowniczych miastach Polski; 9 lipca w Toruniu, 23 lipca w Giżycku i 6 sierpnia w Sandomierzu. Najważniejszymi punktami imprez w plenerze będą oczywiście koncerty gwiazd; Na nasze zaproszenie odpowiedzieli Wystąpią m.in. Natalia Szroeder, Vito Bambino i Meek, Oh Why? i inni.

Koncertom towarzyszyć będą atrakcje związane z polską kulturą jabłkową, będzie też można skosztować jabłkowych pyszności.

Miło nam również poinformować, że i tym razem, specjalnie z okazji Festiwalu powstał cover znanego polskiego utworu oraz magiczny teledysk promujący festiwal Jabłonki. Specjalnie dla nas nową interpretację utworu Anny Jantar pt. „Moje jedyne marzenie” stworzyły dla nas takie gwiazdy jak Igo i Natalia Szroeder! Teledysk, którego refren „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” zna cała Polska.

Więcej o Festiwalu i o świecie polskich Jabłonek można dowiedzieć się z naszej strony www.jablonki.com

Podobne wpisy